Usługi księgowe w Oleśnicy

Uwolnij się od pracy papierkowej.

Wybierz nowoczesne usługi księgowe.

Otrzymujesz login do własnego konta z którym możesz połączyć się 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca na świecie poprzez komputer, tablet lub telefon. Na Twoim koncie dostępne są następujące usługi:

Program do wystawiania faktur

Możesz wystawiać faktury i wysyłać mailem bezpośrednio do kontrahenta.

Historia rozliczeń księgowych online

Przesyłamy na Twoje konto rozliczenie każdego miesiąca, należne podatki i składki ZUS, dzięki temu tworzy się historia wyników firmy. Rozliczenia możesz również prezentować na graficznych wykresach, ułatwiających analizę.

Kontrola płatności podatków i składek ZUS

Wysyłamy wiadomości email z rozliczeniem księgowym oraz wiadomości przypominające o płatnościach podatków i ZUS.

Bieżące dane

W oparciu o faktury sprzedażowe i kosztowe, na bieżąco masz szacunkowy wynik swojej firmy w danym miesiącu. Dzięki temu, w każdym momencie miesiąca masz wgląd w zyskowność firmy.

Elektroniczne przesyłanie dokumentów

Nie trać czasu na dostarczanie i odbieranie potrzebnych dokumentów z biura, możesz zrobić to automatycznie za pomocą udostępnionego przez nas systemu.

Elektroniczne Archiwum

Przechowywanie skanów dokumentów. Dzięki wyszukiwarce odnajdziesz i pobierzesz potrzebne dokumenty w kilka sekund.

W zależności od potrzeb przedsiębiorców oferujemy dwa łatwe i wygodne sposoby na

dostarczenie dokumentów do biura:

Sposób 1
wystawiasz faktury, gromadzisz faktury kosztowe od kontrahentów
skanujesz i wysyłasz elektronicznie
Sposób 2
wystawiasz faktury, gromadzisz faktury kosztowe od kontrahentów
dokumenty odbiera kurier

Księgowość

_

Prowadzisz już firmę? Ciągły brak czasu i coś czego nie zdążyłeś zrobić dzisiaj przekładasz na jutro. Sprawy mniej ważne odkładasz na później? Brakuje Ci czasu na bieżące pilnowanie spraw księgowych? Zdajemy sobie sprawę jak wielkiego poświecenia i zaangażowania wymaga prowadzenie własnego biznesu. Księgowość to dla nas naturalne środowisko pracy z przyjemnością odciążymy Ciebie od żmudnej papierkowej pracy.

Prowadzimy pełną obsługę firm w zakresie komunikacji pomiędzy urzędami. INITO to również bieżące rozliczenia przedsiębiorstwa i pewność ich poprawności pod kątem najnowszych przepisów.

 

Pełna księgowość

_

Jest najbardziej złożonym i skomplikowanym systemem ewidencji zdarzeń gospodarczych w którym rozliczeniu podlega każda złotówka przepływająca przez firmę a uzyskane w ten sposób dane dostarczają przedsiębiorcy szczegółowych informacji na temat procesów gospodarczych i finansowych zachodzących w przedsiębiorstwie.

Pełna księgowość przeznaczona jest najczęściej dla większych firm, które wymagają prowadzenia obszernej i szczegółowej dokumentacji.

Prowadzenie pełnej księgowości dla firm obowiązuje m.in. osoby fizyczne, spółki cywilne, spółki jawne oraz spółki partnerskie, których wartość przychodów w poprzednim roku wyniosła minimum 200 tys. euro. Usługa obejmuje:

 • opracowanie polityki rachunkowości,
 • ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych,
 • sporządzanie wymaganych prawem deklaracji podatkowych CIT, PIT, VAT,
 • prowadzenie ewidencji środków trwałych wraz z miesięcznym naliczaniem amortyzacji,
 • sporządzanie miesięcznych sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat),
 • ewidencjonowanie wyposażenia,
 • sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego,
 • sporządzanie rocznego zeznania o wysokości dochodu CIT,PIT,
 • przygotowanie i dostarczanie dokumentów do US, ZUS i GUS,
 • monitoring podatkowy.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

_

to uproszczona forma księgowości polegająca na rejestrowaniu przychodów i kosztów firmowych, na podstawie których wylicza się kwotę podatku. Do wyboru dwa warianty podatku: liniowy z jedną stawka 19% lub zasady ogólne z dwoma stawkami podatku 18% i 32%. Ze względu na nieskomplikowaną księgowość chętnie wybierana przez właścicieli mikro i małych firm.

Do prowadzenia rozliczeń w formie księgi przychodów i rozchodów dla firm zobowiązane są osoby fizyczne, spółki jawne, spółki cywilne, spółki partnerskie których wartość przychodów w poprzednim roku nie przekroczyła 200 tys. euro. Po przekroczeniu tego limitu podmioty te są zobligowane do prowadzenia pełnych ksiąg. Zakres usług:

 • prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
 • sporządzanie wymaganych prawem deklaracji podatkowych PIT, VAT,
 • prowadzenie ewidencji środków trwałych wraz z miesięcznym naliczaniem amortyzacji,
 • ewidencjonowanie wyposażenia,
 • sporządzanie rocznego zeznania o wysokości dochodu PIT,
 • przygotowanie i dostarczanie dokumentów do US, ZUS i GUS,
 • monitoring podatkowy,

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

_

uproszczona forma opodatkowania działalności gospodarczej, w której przedsiębiorca płaci podatek od przychodów (w wysokości 2%, 3%, 5,5%, 8,5%, 10%,17% lub 20%), których nie może pomniejszyć  o koszty jego uzyskania.

Możliwość korzystania z tej formy opodatkowania jest  ograniczona dla wybranych rodzajów działalności. Z takiej formy opodatkowania mogą korzystać podatnicy prowadzący działalność w formie indywidualnej lub spółki osobowej o ile w roku poprzednim uzyskali przychody w wysokości nieprzekraczającej 250 tys. euro. Usługa obejmuje:

 • prowadzenie ewidencji przychodów,
 • sporządzanie wymaganych prawem deklaracji podatkowych PIT, VAT,
 • prowadzenie  ewidencji środków trwałych wraz z miesięcznym naliczaniem amortyzacji,
 • ewidencjonowanie wyposażenia,
 • przygotowanie i dostarczanie dokumentów do US, ZUS i GUS,
 • monitoring podatkowy.

Czekamy na Ciebie

Skontaktuj się z nami

Powiedź nam jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania względem usług rachunkowości, a my przygotujemy dla Ciebie propozycję.

Prowadzenie własnego biznesu to trudna praca, która wymaga od właściciela niemal całkowitego poświęcenia się obowiązkom firmowym. Stałe trzymanie ręki na pulsie, walka o kontrakty i klientów sprawia, że czasem brakuje czasu na wypoczynek. Dlatego wielu przedsiębiorców myśli nad powierzeniem swojej księgowości zewnętrznej firmie. Dzięki takiej decyzji możesz spać spokojnie – zlecając prowadzenie rozliczeń, masz pewność, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Wystarczy zdecydować się na wynajęcie profesjonalnej firmy takiej jak INITO, prowadzimy m.in. usługi księgowe, a Oleśnica to miasto, w którym znajdziesz naszą siedzibę.

Prowadzenie KPiR

Nasze usługi to dobre rozwiązanie na samym początku prowadzenia działalności, kiedy jeszcze nie jesteś zorientowany, w jaki sposób się rozliczać. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej możesz zdecydować się na prowadzenie KPiR. Dzięki temu pierwsze kroki we własnym biznesie przebiegną bezproblemowo i nie będziesz musiał stresować się ewentualnymi błędami. 

loading...