Usługi księgowe w Oleśnicy

Uwolnij się od pracy papierkowej.

Wybierz nowoczesne usługi księgowe.

Otrzymujesz login do własnego konta z którym możesz połączyć się 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca na świecie poprzez komputer, tablet lub telefon. Na Twoim koncie dostępne są następujące usługi:

Program do wystawiania faktur

Możesz wystawiać faktury i wysyłać mailem bezpośrednio do kontrahenta.

Historia rozliczeń księgowych online

Przesyłamy na Twoje konto rozliczenie każdego miesiąca, należne podatki i składki ZUS, dzięki temu tworzy się historia wyników firmy. Rozliczenia możesz również prezentować na graficznych wykresach, ułatwiających analizę.

Kontrola płatności podatków i składek ZUS

Wysyłamy wiadomości email z rozliczeniem księgowym oraz wiadomości przypominające o płatnościach podatków i ZUS.

Bieżące dane

W oparciu o faktury sprzedażowe i kosztowe, na bieżąco masz szacunkowy wynik swojej firmy w danym miesiącu. Dzięki temu, w każdym momencie miesiąca masz wgląd w zyskowność firmy.

Elektroniczne przesyłanie dokumentów

Nie trać czasu na dostarczanie i odbieranie potrzebnych dokumentów z biura, możesz zrobić to automatycznie za pomocą udostępnionego przez nas systemu.

Elektroniczne Archiwum

Przechowywanie skanów dokumentów. Dzięki wyszukiwarce odnajdziesz i pobierzesz potrzebne dokumenty w kilka sekund.

W zależności od potrzeb przedsiębiorców oferujemy dwa łatwe i wygodne sposoby na

dostarczenie dokumentów do biura:

Sposób 1
wystawiasz faktury, gromadzisz faktury kosztowe od kontrahentów
skanujesz i wysyłasz elektronicznie
Sposób 2
wystawiasz faktury, gromadzisz faktury kosztowe od kontrahentów
dokumenty odbiera kurier

Księgowość

_

Prowadzisz już firmę? Ciągły brak czasu i coś czego nie zdążyłeś zrobić dzisiaj przekładasz na jutro. Sprawy mniej ważne odkładasz na później? Brakuje Ci czasu na bieżące pilnowanie spraw księgowych? Zdajemy sobie sprawę jak wielkiego poświecenia i zaangażowania wymaga prowadzenie własnego biznesu. Księgowość to dla nas naturalne środowisko pracy z przyjemnością odciążymy Ciebie od żmudnej papierkowej pracy.

Prowadzimy pełną obsługę firm w zakresie komunikacji pomiędzy urzędami. INITO to również bieżące rozliczenia przedsiębiorstwa i pewność ich poprawności pod kątem najnowszych przepisów.

 

Pełna księgowość

_

Jest najbardziej złożonym i skomplikowanym systemem ewidencji zdarzeń gospodarczych w którym rozliczeniu podlega każda złotówka przepływająca przez firmę a uzyskane w ten sposób dane dostarczają przedsiębiorcy szczegółowych informacji na temat procesów gospodarczych i finansowych zachodzących w przedsiębiorstwie.

Pełna księgowość przeznaczona jest najczęściej dla większych firm, które wymagają prowadzenia obszernej i szczegółowej dokumentacji.

Prowadzenie pełnej księgowości dla firm obowiązuje m.in. osoby fizyczne, spółki cywilne, spółki jawne oraz spółki partnerskie, których wartość przychodów w poprzednim roku wyniosła minimum 200 tys. euro. Usługa obejmuje:

 • opracowanie polityki rachunkowości,
 • ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych,
 • sporządzanie wymaganych prawem deklaracji podatkowych CIT, PIT, VAT,
 • prowadzenie ewidencji środków trwałych wraz z miesięcznym naliczaniem amortyzacji,
 • sporządzanie miesięcznych sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat),
 • ewidencjonowanie wyposażenia,
 • sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego,
 • sporządzanie rocznego zeznania o wysokości dochodu CIT,PIT,
 • przygotowanie i dostarczanie dokumentów do US, ZUS i GUS,
 • monitoring podatkowy.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

_

to uproszczona forma księgowości polegająca na rejestrowaniu przychodów i kosztów firmowych, na podstawie których wylicza się kwotę podatku. Do wyboru dwa warianty podatku: liniowy z jedną stawka 19% lub zasady ogólne z dwoma stawkami podatku 18% i 32 %. Ze względu na nieskomplikowaną księgowość chętnie wybierana przez właścicieli mikro i małych firm.

Do prowadzenia rozliczeń w formie księgi przychodów i rozchodów dla firm zobowiązane są osoby fizyczne, spółki jawne, spółki cywilne, spółki partnerskie których wartość przychodów w poprzednim roku nie przekroczyła 200 tys. euro. Po przekroczeniu tego limitu podmioty te są zobligowane do prowadzenia pełnych ksiąg. Zakres usług:

 • prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
 • sporządzanie wymaganych prawem deklaracji podatkowych PIT, VAT,
 • prowadzenie ewidencji środków trwałych wraz z miesięcznym naliczaniem amortyzacji,
 • ewidencjonowanie wyposażenia,
 • sporządzanie rocznego zeznania o wysokości dochodu PIT,
 • przygotowanie i dostarczanie dokumentów do US, ZUS i GUS,
 • monitoring podatkowy,

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

_

uproszczona forma opodatkowania działalności gospodarczej, w której przedsiębiorca płaci podatek od przychodów (w wysokości 2%, 3%, 5,5%, 8,5%, 10%,17% lub 20%), których nie może pomniejszyć  o koszty jego uzyskania.

Możliwość korzystania z tej formy opodatkowania jest  ograniczona dla wybranych rodzajów działalności. Z takiej formy opodatkowania mogą korzystać podatnicy prowadzący działalność w formie indywidualnej lub spółki osobowej o ile w roku poprzednim uzyskali przychody w wysokości nieprzekraczającej 250 tys. euro. Usługa obejmuje:

 • prowadzenie ewidencji przychodów,
 • sporządzanie wymaganych prawem deklaracji podatkowych PIT, VAT,
 • prowadzenie  ewidencji środków trwałych wraz z miesięcznym naliczaniem amortyzacji,
 • ewidencjonowanie wyposażenia,
 • przygotowanie i dostarczanie dokumentów do US, ZUS i GUS,
 • monitoring podatkowy.

Czekamy na Ciebie

Skontaktuj się z nami

Powiedź nam jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania względem usług rachunkowości, a my przygotujemy dla Ciebie propozycję.

Prowadzenie własnego biznesu to trudna praca, która wymaga od właściciela niemal całkowitego poświęcenia się obowiązkom firmowym. Stałe trzymanie ręki na pulsie, walka o kontrakty i klientów sprawia, że czasem brakuje czasu na wypoczynek. Dlatego wielu przedsiębiorców myśli nad powierzeniem swojej księgowości zewnętrznej firmie. Dzięki takiej decyzji możesz spać spokojnie – zlecając prowadzenie rozliczeń, masz pewność, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Wystarczy zdecydować się na wynajęcie profesjonalnej firmy takiej jak INITO, prowadzimy m.in. usługi księgowe, a Oleśnica to miasto, w którym znajdziesz naszą siedzibę.

Prowadzenie KPiR

Nasze usługi to dobre rozwiązanie na samym początku prowadzenia działalności, kiedy jeszcze nie jesteś zorientowany, w jaki sposób się rozliczać. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej możesz zdecydować się na prowadzenie KPiR. Dzięki temu pierwsze kroki we własnym biznesie przebiegną bezproblemowo i nie będziesz musiał stresować się ewentualnymi błędami. 

Pełna księgowość Oleśnica

Z kolei, jeśli prowadzisz rozbudowaną firmę zatrudniającą wielu pracowników, a jej obrót roczny przekracza 200 tysięcy euro, potrzebna będzie Ci pełna księgowość. Oleśnica oraz okolice także są obsługiwane przez naszych specjalistów. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a przekażemy Ci wiele przydatnych rad, w jaki sposób łatwo i kompleksowo rozliczać pełną księgowość. Oleśnica i cały Dolny Śląsk może powierzyć nam obowiązki księgowe, małych, średnich, a także nawet najbardziej rozbudowanych przedsiębiorstw.

Usługi księgowe Oleśnica i Wrocław

Dlaczego warto postawić właśnie na nasze usługi księgowe? Oleśnica jest miejscem, które prężnie się rozwija, dlatego powstaje tu wiele przedsiębiorstw. Nasze usługi pozwalają klientom na załatwienie wszystkich formalności bez wychodzenia z domu czy biura – wystarczy dostęp do Internetu. Dokumenty możesz wysłać elektronicznie albo przygotować je kurierowi, którego po nie wyślemy. Niezależnie od tego, z jakiego miejsca zlecisz nam prowadzenie KPiR – Oleśnica czy inne miejscowości Dolnego Śląska, wszystkie rozliczenia możesz wykonywać elektronicznie, a o dowolnej porze uzyskasz wgląd do swojego konta w naszym serwisie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

loading...