Rejestracja VAT w Niemczech i UE

Sprzedajesz przez Amazon? Chcesz zarejestrować VAT w kraju Unii Europejskiej? Ta oferta jest dla Ciebie.

Pomożemy Ci przejść przez wszystkie etapy rejestracji do VAT w UE. Pierwszym krokiem jest ustalenie obowiązków podatkowych polskiej firmy w krajach Unii Europejskiej. Z reguły sprzedaż wysyłkowa e-commerce opodatkowana jest w kraju przeznaczenia towarów. Jednak nie zawsze tak będzie-jeśli spełnisz określone warunki, sprzedaż może być opodatkowana w Polsce.

Specjalizujemy się w rejestracji, a także rozliczaniu VAT w krajach UE.

Kogo obowiązuje rozliczenie VAT w UE?

_

Jeżeli jesteś polskim przedsiębiorcą, który:
  • Prowadząc sprzedaż wysyłkową, korzysta z platformy Amazon FBA, a wartość tej sprzedaży przekracza w roku kalendarzowym limit zwolnień dla danego kraju.
  • Pragnie rozpocząć sprzedaż wysyłkową towarów z Amazon FBA, z magazynu w innym kraju, niż ten, gdzie zakupiono towar.

Przykłady opisane powyżej to kilka z wielu zależności, które decydują o obowiązkach rejestracji do VAT za granicą. Dodatkowo każdy kraj ma własne wysokości stawek tego podatku. Ze względu na te różnice między Polską, a innymi krajami Unii Europejskiej istnieją możliwości optymalizacji opodatkowania.

Pomożemy Ci wybrać najbardziej korzystny sposób opodatkowania sprzedaży za granicą jeszcze przed rozpoczęciem działalności.

Rejestracja do VAT w UE

_

  • określenie obowiązków podatkowych,
  • wybór korzystnego opodatkowania,
  • wskazanie momentu, w którym będziesz podlegał obowiązkowej rejestracji do podatku VAT w UE,
  • przeprowadzenie procesu rejestracji Twojego przedsiębiorstwa do podatku VAT za granicą. 

Rozliczenie i składanie deklaracji VAT

_

Rejestracja do VAT to dopiero początek. Od tego momentu przedsiębiorca ma obowiązek rozliczania VAT i składania deklaracji za dany okres.

Pomożemy Ci spełnić warunki rozliczeń określone wewnętrznymi przepisami w poszczególnych krajach UE. Zadbamy o terminowe składanie deklaracji, które w zależności od kraju, może odbywać się co miesiąc lub kwartał. Wspomożemy Cię w kompletowaniu informacji wymaganych w danym kraju oraz spełnieniu odpowiednich obowiązków sprawozdawczych.

Reprezentacja przed urzędami w UE

_

W trakcie współpracy, zapewniamy przedstawiciela podatkowego, posiadającego wymagane kwalifikacje zawodowe w danym kraju. Będzie on reprezentował przedsiębiorcę przed lokalnym urzędem skarbowym podczas rejestracji, rozliczeń lub kontroli w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Przedstawiciel działający w interesie przedsiębiorcy będzie rozmawiał w swoim ojczystym języku, bez trudu zrozumie i spełni urzędowe wymagania. 

Kraje, w których możemy Ci pomóc:


Austria, Czechy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Włochy, Wielka Brytania, 

Zapraszamy do współpracy. Skontaktuj się w celu uzyskania szczegółów.

loading...